Aparat ortodontyczny na raty

Wady zgryzu odbijają się negatywnie na komforcie życia pacjenta. Krzywe zęby utrudniają również zabiegi higieniczne – szczotkowanie i nitkowanie. Jak poradzić sobie z tym problemem? Obecnie ortodoncja oferuje wiele nowoczesnych i bardzo skutecznych rozwiązań. Rosnącą popularnością cieszą się nakładki Invisalign. W naszej klinice możesz rozłożyć zakup aparatu ortodontycznego na raty.

Nakładki Invisalign – co to jest?

Jeszcze do niedawna najpopularniejszym sposobem leczenia wad zgryzu był stały aparat ortodontyczny. Zbudowany z zamków, łuków i ligatur. Choć rozwiązanie to wykazuje dużą skuteczność, niestety wiąże się jednocześnie z bardzo niskim komfortem pacjentów: utrudnia jedzenie, komplikuje szczotkowanie i nitkowanie zębów, a zamki powodują często bolesne otarcia w jamie ustnej.

Od kilku lat pacjenci mogą zdecydować się na alternatywę – aparaty ortodontyczne Invisalign. To dyskretne, przezroczyste nakładki, których używanie nie odbija się na codziennym życiu pacjenta. Są niemal niewidoczne, nie powodują otarć i podrażnień błony śluzowej jamy ustnej. Można zdjąć je w każdej chwili bez specjalistycznych urządzeń. Dzięki temu użytkownicy nakładek mogą wygodnie jeść i myć zęby.

Jakie są zalety nakładek Invisalign?

Pacjenci decydują się na nakładki Invisalign głównie z powodu komfortu, jaki zapewniają. To estetyczne aparaty ortodontyczne, których nie widać na pierwszy rzut oka. Dodatkowo umożliwiają normalne jedzenie wszystkich pokarmów. Użytkownicy nakładek, w przeciwieństwie do pacjentów noszących aparaty stałe, nie muszą martwić się, że orzechy czy inne twarde pokarmy uszkodzą zamki czy inne części aparatu.

Nakładki nie utrudniają mowy i pracy języka. Składają się z materiału smarttrack, który nie powoduje alergii, ani żadnych innych niedogodności – otarć czy podrażnień. Zaletą takiego aparatu ortodontycznego jest ponadto skrócony czas leczenia nawet o połowę w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Noszenie nakładek nie wymaga częstych wizyt kontrolnych. Zazwyczaj te odbywają się co 2–3 miesiące, a nie raz w miesiącu lub częściej.

Co więcej, nakładki nie utrudniają leczenia stomatologicznego i higienizacji. Przed wizytą u dentysty wystarczy je zdjąć. Pacjenci doceniają również łatwe i bezproblemowe zakończenie leczenia wad zgryzu nakładkami. W przypadku zwykłego aparatu konieczny jest demontaż zamków i dokładna higienizacja zębów. Nowoczesne nakładki Invisalign nie wymagają tak skomplikowanych i czasochłonnych procedur.

Ile kosztuje leczenie nakładkami Invisalign?

Przezroczyste nakładki to sposób leczenia wad zgryzu przeznaczony dla osób w każdym wieku – dzieci, młodzieży i dorosłych. Koszt aparatu ortodontycznego Invisalign zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest właśnie wiek pacjenta. W przypadku dzieci (6–10 lat) cena nakładek wynosi ok. 10 000 zł. Jeśli chodzi natomiast o młodzież i dorosłych, koszt ten wzrasta do 16 500 zł. Każdy przypadek jest indywidualny. Niektórzy pacjenci potrzebują wyłącznie leczenia jednego łuku, a inni całościowego podejścia, obejmującego dwa łuki, co również ma wpływ na koszt korekty wad zgryzu.

W cenę pakietów ortodontycznych Invisalign wliczona jest pierwsza konsultacja z ortodontą, skan zębów, plan leczenia, wizyty kontrolne, zestaw alignerów, elementy dodatkowe (np. gumki-wyciągi) i retencja stała. W przypadku tradycyjnego leczenia aparatem ortodontycznym stałym, pacjent musi każdorazowo płacić za wizyty, naprawę elementów aparatu, założenie i zdjęcie go po zakończonym leczeniu. Patrząc całościowo na wydatki związane z leczeniem obiema metodami, nakładki Invisalign wypadają bardzo korzystnie, zwłaszcza że nasi pacjenci mają możliwość zakupu aparatu ortodontycznego na raty.

Aparat ortodontyczny na raty – wygodne finansowanie Invisalign

Jednorazowy wydatek rzędu 10 000 czy 16 000 zł wykracza poza możliwości finansowe wielu pacjentów. Dlatego w Baltic Ortho Clinic przygotowaliśmy korzystne oferty ratalne. Pacjenci, którzy zdecydowali się na leczenie nakładkami Invisalign mogą rozłożyć zakup aparatu ortodontycznego na raty (3, 6 czy 12 miesięcy).

W naszej klinice pochodzimy do każdego pacjenta w sposób indywidualny zarówno gdy chodzi o leczenie, jak i jego finansowanie. Staramy się przedstawić naszym klientom najlepsze warunki dopasowane do ich budżetu. Rozkładając koszt aparatu ortodontycznego na raty, pacjenci nie muszą nadwyrężać swoich funduszy – zamiast tego mogą cieszyć się coraz piękniejszym uśmiechem.

Oceń wpis

5 / 5. 2