Wybielanie zębów

zabieg wybielania zębów

Czym jest wybielanie zębów metodą nakładkową?

Zdrowy, biały uśmiech to najlepsza wizytówka każdego człowieka – dodaje urody, pewności siebie i ułatwia nawiązywanie relacji. I choć mało kto może pochwalić się naturalnie białymi zębami, to jednak są metody, by znacznie poprawić estetykę uzębienia. W Baltic Ortho Clinic proponujemy pacjentom bezpieczne oraz skuteczne wybielanie zębów metodą nakładkową. Skontaktuj się z nami i sprawdź, na czym ono polega!

Kolor zębów to indywidualna kwestia, która zależy zarówno od czynników zewnętrznych, jak i wewnętrznych (środowiskowych). Na odcień zębów w największym stopniu wpływa genetyka – u niewielkiego odsetka ludzi są one idealnie białe, dużo częściej zęby mają odcień żółtawy, beżowy czy lekko szary. Zęby żółkną również wraz z wiekiem, negatywnie na ich kolor mogą wpływać przebyte choroby (np. wątroby oraz układu pokarmowego) oraz przyjmowane leki (np. antybiotyki z grupy tetracyklin). Nie można jednak zapominać, że przebarwienia zębów mogą być także efektem nieprawidłowej higieny jamy ustnej, picia dużych ilości kawy, herbaty i czerwonego wina, a także częstego spożywania barwiących pokarmów (buraki, winogrona, jagody). 

Nie ma żadnych wątpliwości, że zdrowe, białe zęby są ogromnym atutem każdego człowieka. Odejmują one lat i dodają urody, poprawiają samoocenę i ułatwiają nawiązywanie relacji prywatnych oraz zawodowych. Dzięki zdobyczom nowoczesnej stomatologii można skutecznie poprawiać wygląd zębów, usuwając nawet głębokie przebarwienia. Spośród dostępnych metod wybielania w Baltic Ortho Clinic oferujemy pacjentom bezpieczne i skuteczne wybielanie zębów metodą nakładkową. Pozwala ono wybielić zęby o kilka odcieni w czasie kilkunastu dni domowej kuracji, a efekty utrzymują się nawet do dwóch lat. 

Wybielanie zębów metodą nakładkową – jak przebiega?

Wybielanie zębów metodą nakładkową to zabieg, który pacjent przeprowadza sam w domowym zaciszu, ale pod stałą kontrolą doświadczonego zespołu specjalistów Baltic Ortho Clinic. Z jakich etapów się składa?

1. Konsultacja wstępna

Zgłaszasz się do naszej kliniki na wizytę wstępną. Stomatolog przeprowadza podstawowe badanie jamy ustnej – pamiętać trzeba, że wybielanie zębów metodą nakładkową wykonuje się jedynie u pacjentów z wyleczoną próchnicą oraz bez stanów zapalnych przyzębia. Wskazane jest również wykonanie profesjonalnej higienizacji. 

pacjentka podczas zabiegu stomatologicznego
diagnostyka

2. Przygotowanie nakładek

Jeśli Twoje zęby i przyzębie są zdrowe, stomatolog pobiera wyciski Twojej szczęki i żuchwy. Na ich podstawie przygotowywane są silikonowe nakładki, idealnie dopasowane do anatomicznej budowy Twojej jamy ustnej. Otrzymujesz również preparat do wybielania w formie żelu.

3. Instruktaż

Stomatolog uczy Cię, jak napełniać nakładki żelem, jak je zakładać i wyjmować z jamy ustnej, dowiadujesz się jak długo musisz je użytkować i jakie objawy mogą towarzyszyć procesowi wybielania zębów metodą nakładkową.

wizyta w naszej klinice
zęby po wybielaniu

4. Wybielanie

W zależności od indywidualnych wskazań, nakładki użytkuje się od 7 do 10 dni, przeważnie w godzinach nocnych. Jeśli nie pojawiają się żadne niepokojące objawy, nie musisz w tym czasie zgłaszać się do kliniki na wizytę kontrolną. 

5. Wymiana wypełnień / uzupełnień

Po 10-dniowej kuracji Twoje zęby są jaśniejsze o kilka odcieni. Pamiętaj jednak, że wybielanie zębów metodą nakładkową działa tylko na naturalne tkanki zębów – wybieleniu nie ulegną wypełnienia, licówki czy korony protetyczne. Stomatolog może więc zaproponować Ci ich wymianę na jaśniejsze, tak aby efekty wybielania były naprawdę spektakularne. Zabieg przeprowadza się nie wcześniej niż po około 10 dni od zakończeniu cyklu wybielania, kiedy nowy kolor zębów jest już utrwalony.

leczenie dentystyczne

Wybielanie zębów metodą nakładkową – dlaczego warto?

Wybielanie zębów metodą nakładkową to doskonała propozycja dla osób, które chcą wykonać zabieg w warunkach domowych, ale pod ścisłą kontrolą dentysty. Jakie korzyści niesie ze sobą zabieg?

  • W ciągu kilku-kilkunastu dni uzyskujesz wyraźne efekty wybielenia zębów o kilka odcieni – Twój uśmiech staje się ładniejszy, bardziej promienny, a cała twarz odzyskuje młodszy wygląd.
  • Choć u niektórych pacjentów podczas wybielania zębów metodą nakładkową pojawia się przejściowa nadwrażliwość zębów, to jednak objawy są dużo mniejsze i bardziej krótkotrwałe niż w przypadku innych metod wybielania.
  • W zależności od indywidualnych predyspozycji, efekty wybielania zębów metodą nakładkową utrzymują się nawet do dwóch lat. Dla jak najlepszych rezultatów zaleca się stosowanie tzw. białej diety przez czas trwania kuracji i przez kilka dni po jej zakończeniu.
  • Wybielanie zębów metodą nakładkową nie uszkadza szkliwa – nowoczesne preparaty wybielające posiadają w składzie utleniacze, które rozbijają przebarwienia bez mechanicznej ingerencji w szkliwo. 

Zadbaj o uśmiech

Chcesz odzyskać piękny, śnieżnobiały uśmiech? To możliwe – i to w ciągu kilkunastu dni! Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę w dogodnym terminie! Specjaliści z Baltic Ortho Clinic pomogą Ci w spektakularnej metamorfozie Twojego uśmiechu!
recepcja kliniki Baltic Ortho Clinic