Invisalign

pacjentka korzystająca z aparatu nakładkowego

Czym jest Produkt Invisalign
– nakładkowe leczenie ortodontyczne?

Leczenie wad zgryzu nie musi już oznaczać wielomiesięcznego korzystania z tradycyjnych, metalowych aparatów ortodontycznych, związanego z tym dyskomfortu, kłopotów z normalnym spożywaniem posiłków i higieną jamy ustnej. W Baltic Ortho Clinic wady zgryzu leczymy z zastosowaniem innowacyjnych przezroczystych nakładek Invisalign, które zapewniają efekty porównywalne do aparatów tradycyjnych, ale przy o wiele większym komforcie i wygodzie dla pacjenta!

Najnowocześniejsza, najbardziej zaawansowana technologicznie i najskuteczniejsza metoda leczenia nakładkowego wad zgryzu. W przebiegu terapii nie użytkujesz tradycyjnych mniej czy bardziej widocznych aparatów ortodontycznych, ale przygotowane specjalnie dla Ciebie przezroczyste nakładki – na podstawie opracowanego przez specjalistę ortodoncji planu leczenia nakładki dzień po dniu milimetr po milimetrze przesuwają Twoje zęby w pożądanym kierunku, tak aby uzyskać pełną funkcjonalność oraz estetykę Twojego uśmiechu.

Przezroczyste nakładki prostujące zęby Invisalign – jak przebiega leczenie?

W Baltic Ortho Clinic na pierwszym miejscu jest pacjent – czyli Twoje potrzeby, oczekiwania i możliwości. Leczenie nakładkami Invisalign jest więc w pełni spersonalizowane i kompleksowe – oferujemy pełen zakres usług, począwszy od diagnostyki, przez leczenie zasadnicze aż po etap retencji. Jak przebiega leczenie ortodontyczne Invisalign w naszej klinice?

1. Wizyta konsultacyjna

Pierwszym etapem Leczenia Invisalign jest zawsze wizyta konsultacyjna ze specjalistą ortodoncji. Lekarz przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad i wykona pierwsze wstępne badanie stanu jamy ustnej.

wizyta w naszej klinice
diagnostyka

2. Diagnostyka

Po zebraniu wywiadu oraz wstępnym badaniu konieczna jest diagnostyka obrazowa, obejmująca najczęściej zdjęcie cefalometryczne oraz pantomograf. Następnie przy pomocy skanera wewnątrzustnego 3D wykonuje się skan uzębienia, na podstawie którego powstaje wirtualny model Twojego uzębienia. Dzięki temu lekarz może precyzyjnie zdiagnozować rodzaj wady i jej stopień zaawansowania, a następnie – zaplanować całe leczenie.

3. Wizualizacja
efektów leczenia

Dzięki innowacyjnemu oprogramowaniu ClinCheck lekarz wizualizuje efekty terapii z użyciem przezroczystych nakładek prostujących zęby Invisalign. Jeszcze przed rozpoczęciem leczenia możesz zobaczyć, jak będzie ono przebiegało i jak ostatecznie będzie wyglądał Twój uśmiech po jego zakończeniu!

proces prostowania zębów
nakładki Invisalign

4. Przygotowanie nakładek

Po zaplanowaniu leczenia i zaakceptowaniu przez Ciebie planu przychodzi czas na wykonanie przezroczystych nakładek prostujących zęby Invisalign, idealnie dopasowanych do anatomicznej budowy Twojej jamy ustnej. To, ile nakładek będzie potrzebnych i jak długo potrwa leczenie, zależy od rodzaju wady zgryzu oraz stopnia jej zaawansowania.

5. Instruktaż użytkowania

Gdy przezroczyste nakładki prostujące zęby Invisalign są już gotowe, zgłaszasz się do naszej kliniki, gdzie lekarz pokazuje Ci, jak ich używać. Na niektóre zęby mogą zostać nałożone specjalne zaczepy (w kolorze idealnie dobranym do odcienia zębów), dzięki którym nakładki lepiej się na nich trzymają, a ich siła i kierunek działania są bardziej efektywne. Nakładki trzeba nosić 22 godziny na dobę.

zakładanie na zęby aparatu nakładkowego
gabinet stomatologiczny

6. Wizyty kontrolne

Co kilka tygodni zgłaszasz się do naszej kliniki na wizytę kontrolną. Specjalista ortodoncji sprawdza, czy leczenie przebiega prawidłowo i w razie potrzeby modyfikuje plan terapii.

7. Etap retencji

Po zakończeniu zasadniczego etapu leczenia – gdy zęby uzyskują pożądane położenie – uzyskane efekty trzeba utrwalić. Pozwalają na to szyny retencyjne, takie same jak w przypadku leczenia aparatem stałym. Nosisz je przez kilka godzin dziennie, tak długo, jak zaleci dentysta.
piękne zęby po naszych zabiegach

Przezroczyste nakładki prostujące zęby Invisalign – dlaczego warto?

Przezroczyste nakładki prostujące zęby Invisalign to prawdziwa rewolucja w leczeniu ortodontycznym! Przezroczyste nakładki pozwalają skutecznie wyleczyć zdecydowaną większość wad zgryzu, a jednocześnie są wyjątkowo komfortowe w użytkowaniu. Jakie zalety niesie ze sobą leczenie nakładkowe Invisalign?

  • Nakładki są właściwie niewidoczne (lub widoczne w niewielkim stopniu) dla otoczenia! Jeśli ze względów estetycznych nie chcesz lub nie możesz nosić tradycyjnego aparatu, przezroczyste nakładki prostujące zęby Invisalign to rozwiązanie idealne dla Ciebie!
  • Nakładki możesz samodzielnie zdjąć przed jedzeniem, przed szczotkowaniem zębów czy wizytą u dentysty. W żaden sposób nie wpływa to na efekty leczenia – ważne tylko, by nosić je 22 godziny na dobę.
  • Użytkowanie przezroczystych nakładek prostujących zęby Invisalign nie powoduje dyskomfortu, otarć i podrażnień błony śluzowej jamy ustnej, zapewniając Ci wygodę oraz komfort w każdej sytuacji!
  • Leczenie Invisalign pozwala skrócić czas terapii nawet o połowę w porównaniu do tradycyjnych aparatów ortodontycznych – przy zachowaniu takiej samej skuteczności.
  • Noszenie nakładek nie utrudnia mowy ani normalnej pracy języka, można je nosić także na zębach z rozległymi wypełnieniami, brak elementów metalowych eliminuje możliwość wystąpienia alergii.
  • Podczas leczenia Invisalign znacznie rzadsze są wizyty kontrolne – z reguły odbywają się co 2-3 miesiące.

Przezroczyste nakładki prostujące zęby Invisalign – dla dzieci i dorosłych

W Baltic Ortho Clinic specjalizujemy się w Leczeniu Invisalign pacjentów ze wszystkich grup wiekowych – zarówno dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Dysponujemy pełną gamą systemów Invisalign:

  • Invisalign First – przeznaczonym dla dzieci w wieku 6-10 lat, dedykowanym do leczenia wad zgryzu w uzębieniu mieszanym (zęby mleczne i stałe),
  • Invisalign Lite – przeznaczonym do leczenia kosmetycznych wad zgryzu trwającego nie dłużej niż 6 miesięcy (maksymalnie 14 par nakładek),
  • Invisalign Teen – ukierunkowanym na leczenie młodzieży w wieku od 11 do 18 lat, uwzględniającym nielimitowaną liczbę nakładek przez maksymalnie 5 lat,
  • Invisalign Comprehensive – przeznaczonym do leczenia nawet zaawansowanych wad zgryzu u pacjentów dorosłych, obejmującym nielimitowaną liczbę nakładek przez maksymalnie 5 lat.

Zapraszamy

Chcesz szybko, skutecznie i komfortowo wyleczyć wadę zgryzu, by móc cieszyć się pięknym uśmiechem? Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę! Zapewniamy opiekę doświadczonego ortodonty oraz indywidualne podejście do Twoich potrzeb i oczekiwań!

recepcja kliniki Baltic Ortho Clinic