Stomatologia estetyczna

pacjentka sprawdzająca efekty leczenia w naszej klinice stomatologicznej

Czym jest stomatologia Estetyczna?

Zęby są narażone na działanie wielu różnych czynników, które mogą niekorzystnie wpływać na ich wygląd. Na szczęście są skuteczne sposoby, by poprawiać estetykę uśmiechu, dzięki czemu pacjent odzyskuje pewność siebie. Pozwala na to stomatologia estetyczna – w Baltic Ortho Clinic oferujemy szereg nowoczesnych zabiegów estetycznych. Zapraszamy! 

Coraz więcej pacjentów zdaje sobie sprawę, że zdrowy, estetyczny uśmiech to atut zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym – ładne zęby dodają pewności siebie w relacjach międzyludzkich, przyczyniają się do wyższej samooceny, są najlepszą wizytówką każdego człowieka. Z tego względu w ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem pacjentów cieszy się stomatologia estetyczna, czyli zabiegi, dzięki którym można nie tylko leczyć zęby, ale także poprawiać ich wygląd, korygować kształt, redukować przebarwienia itd.

Stomatologia estetyczna
w Baltic Ortho Clinic

W Baltic Ortho Clinic oferujemy pacjentom nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej, dzięki którym można znacznie poprawiać wygląd zębów u osób w każdym wieku. Oczywiście każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją wstępną, podczas której dentysta kontroluje stan zdrowia jamy ustnej pacjenta i dobiera zabiegi najlepiej dopasowane do jego potrzeb.

Zabieg ICON

ICON to zabieg z pogranicza stomatologii estetycznej oraz zachowawczej, który pozwala na leczenie powierzchownej próchnicy, nieprzekraczającej około 1/3 zewnętrznej warstwy zębiny (zwanej również odwapnieniem) oraz usuwanie będących jej objawem białych plam na szkliwie, zaburzających estetykę uzębienia. Dodatkowo, dzięki zabiegowi ICON można wyeliminować przebarwienia będące efektem urazów mechanicznych, przyjmowania niektórych leków (np. antybiotyków z grupy tetracyklin) oraz fluorozy. Zabieg polega na usunięciu powierzchownych, przebarwionych tkanek zęba przy pomocy specjalnej substancji oraz pokryciu pola zabiegowego preparatem ICON mającym w składzie żywicę kompozytową. Pozwala to na zamknięcie zębiny przed działaniem bakterii próchnicotwórcznych, zahamowanie rozwoju choroby oraz usunięcie plam próchnicowych, co poprawia wygląd zęba. Ze względu na niską inwazyjność zabiegu, jest on bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. 

pacjentka podczas zabiegu stomatologicznego
zabieg stomatologiczny

Bonding zębów

Bonding zębów to jeden z najpopularniejszych zabiegów stomatologii estetycznej, który polega na zastosowaniu nowoczesnych materiałów kompozytowych w celu odbudowy niewielkich uszkodzeń oraz redukcji drobnych nieprawidłowości estetycznych zębów, np. pęknięć, kosmetycznych ukruszeń koron zębowych, maskowania przebarwień oraz zamykania niewielkich przerw między zębami. Bonding zębów to zabieg, który przeprowadzany jest najczęściej na jednej wizycie. Lekarz najpierw oczyszcza powierzchnię zęba, delikatnie ją wytrawia, a następnie nakłada materiał kompozytowy jak najbardziej dopasowany do naturalnego koloru zębów. Całość jest utwardzana lampą – bonding zębów jest zabiegiem krótkotrwałym i dającym właściwie natychmiastowe efekty.

Licówki kompozytowe

Licówki kompozytowe to cieniutkie płatki specjalnych materiałów stomatologicznych, które cementuje się do przednich powierzchni zębów, dzięki czemu można np. zamaskować przebarwienia, zabezpieczyć pęknięcia szkliwa, odbudować drobne ukruszenia, poprawić kształt zęba albo go wydłużyć. „Tradycyjne” licówki kompozytowe mocuje się na zębach metodą pośrednią, co oznacza, że całość leczenia wymaga co najmniej dwóch wizyt w gabinecie stomatologicznym. Podczas pierwszej lekarz lekko szlifuje zęba i pobiera wycisk, który następnie trafia do laboratorium protetycznego, gdzie technik przygotowuje licówkę idealnie dopasowaną do anatomicznej budowy jamy ustnej pacjenta. Na drugiej wizycie licówka jest cementowana do przedniej powierzchni zęba. Przy zachowaniu prawidłowej higieny licówki kompozytowe zachowują swoje właściwości funkcjonalne i estetyczne przez wiele lat. 

wybielanie zębów - sprawdzenie odcieni
zęby po wybielaniu

Odbudowy metodą flow injection

Odbudowy metodą flow injection to nowoczesny, szybki sposób na odbudowę zębów w skorygowanym ustawieniu, odświeżonym kolorze albo nowym kształcie. Zabieg pozwala na korekcję widocznych pęknięć, nierówności na powierzchni zębów, przebarwień oraz szpar między zębami. W pierwszym etapie na podstawie tradycyjnego lub cyfrowego wycisku przygotowuje się projekt oraz silikonowe szyny. Następnie lekarz odpowiednio preparuje powierzchnię zęba, tak uzyskać odpowiednią jakość połączenia tkanek z materiałem odbudowującym. W końcowym etapie przy wykorzystaniu przygotowanych wcześniej szyn płynny kompozyt nastrzykuje się na uprzednio przygotowany ząb i utwardza przy pomocy lampy. W porównaniu do tradycyjnych licówek kompozytowych, odbudowy metodą flow injection nie wymagają szlifowania zębów i pozwalają na szybką, komfortową metamorfozę uśmiechu. 

Wizyta kontrolna W BALTIC ORTHO CLINIC

Współczesna stomatologia estetyczna to odpowiedź na rosnące oczekiwania pacjentów, którzy chcą nie tylko dbać o zdrowie swoich zębów, ale także cieszyć się ładnym wyglądem uśmiechu. Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę w dogodnym dla Ciebie terminie – nasi specjaliści przygotują plan leczenia dopasowany do Twoich potrzeb! 

recepcja kliniki Baltic Ortho Clinic