Protetyka

wybielanie zębów

Czym jest protetyka?

Protetyka jest działem stomatologii, w ramach której pod względem funkcjonalnym i estetycznym odtwarza się i odbudowuje zęby zniszczone oraz utracone – zarówno na skutek próchnicy, jak i np. urazów mechanicznych. Nowoczesne, skuteczne i bezbolesne leczenie protetyczne oferujemy w naszej Baltic Ortho Clinic – zapewniamy opiekę zespołu doświadczonych stomatologów, indywidualne podejście do każdego pacjenta oraz dostęp do najnowocześniejszych technologii. Dzięki nam odzyskasz piękny uśmiech!

To różnego rodzaju metody leczenia, dzięki którym można odbudowywać zęby pęknięte, ukruszone, ułamane oraz w mniejszym czy większym stopniu zniszczone przez próchnicę, a także uzupełniać braki zębowe – zarówno pojedyncze, jak i mnogie. Dzięki nowoczesnym technologiom i innowacyjnym materiałom, współczesna protetyka oferuje rozwiązania trwałe, funkcjonalne i estetyczne – doskonale zastępują one zęby naturalne pod względem np. gryzienia i żucia, a także pozwalają odzyskać ładny uśmiech.

W Baltic Ortho Clinc zapewniamy pacjentom kompleksową pomoc protetyczną – począwszy od konsultacji wstępnych i badań jamy ustnej, przez diagnostykę obrazową, wizualizacje planowanych prac na modelach wax-up aż po zasadnicze leczenie. Nasza praca zawsze opiera się na holistycznym podejściu do pacjenta – chcemy poznać Twoje problemy i oczekiwania, by dobrać dla Ciebie najlepsze metody leczenia, tak aby uzyskane efekty były zadowalające pod względem estetycznym i funkcjonalnym. 

Protetyka w Baltic Ortho Clinic
– jakie zabiegi wykonujemy?

Protetyka w Baltic Ortho Clinic to nowoczesne zabiegi wykonywane przez doświadczonych stomatologów, zawsze dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Z jakich usług możesz u nas skorzystać?

Licówki

Licówki to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań, dzięki którym można szybko i skutecznie zabezpieczyć drobne uszkodzenia mechaniczne (np. pęknięcia), a także poprawić estetykę uśmiechu. Licówki to cieniutkie płatki materiałów stomatologicznych (w naszej klinice używamy licówek pełnoceramicznych, najbardziej trwałych i estetycznych), które przykleja się do przednich powierzchni zębów – pozwala to na zamaskowanie przebarwień, poprawę kształtu zęba, zabezpieczenie pęknięcia szkliwa itp.
wybielanie zębów - sprawdzenie odcieni
narzędzia stomatologiczne

Korona protetyczna

Współczesna protetyka to szereg rozwiązań, dzięki którym można odbudowywać nawet bardzo zniszczone korony zębów naturalnych. Jest to możliwe dzięki koronom protetycznym – ich zadaniem jest zastąpienie koron naturalnych, a dzięki temu poprawa funkcjonalności oraz estetyki narządu żucia. Są one mocowane na uprzednio wyleczonych, delikatnie zeszlifowanych zębach własnych pacjenta, a jeśli nie jest to możliwe – także na implantach. W Baltic Ortho Clinic oferujemy najwyższej jakości korony pełnoceramiczne, wyróżniające się doskonałą trwałością i najwyższymi walorami estetycznymi.

Wkłady koronowo-korzeniowe

Wkłady koronowo-korzeniowe to konstrukcje, które stosuje się u pacjentów z mocno zniszczoną koroną zęba, a jednocześnie ze zdrowym – lub uprzednio wyleczonym kanałowo – korzeniem. Wkład koronowo-korzeniowy mocuje się w tkankach korzenia, dzięki czemu staje się on pewnego rodzaju filarem, na którym można odbudować zniszczoną koronę. Leczenie z zastosowaniem tego typu rozwiązań może obejmować użycie wkładów standardowych, wykonanych z włókiem szklanych lub węglowych, a także wkładów indywidualnych, przygotowanych w laboratorium protetycznym na podstawie pobranego od pacjenta wycisku.
Implant zębowy
zabieg stomatologiczny

Inlay/onlay

Inlay i onlay to specjalne rodzaje wypełnień, które stosuje się w przypadku zębów z bardzo rozległymi ubytkami protetycznymi, gdy w grę nie wchodzi wykonanie standardowego wypełnienia. Pozwalają one na bardzo dokładne zrekonstruowane anatomicznego kształtu zęba, ze wszystkimi jego krzywiznami, co daje doskonały efekt funkcjonalny oraz estetyczny. Uzupełnienia inlay/onlay wykonuje się w laboratorium protetycznym na podstawie wycisku pobranego od pacjenta.

Protezy szkieletowe

Protezy szkieletowe to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań protetycznych, pozwalające uzupełnić mnogie braki zębowe przy maksymalnym komforcie użytkowania oraz braku skutków ubocznych w obrębie tkanek podłoża i zachowanych zębów własnych pacjenta. Protezy szkieletowe mają charakter częściowy – w niewielkim stopniu wykonane są z akrylu, a ich zasadniczą częścią są metalowe klamry, które opierają się na zdrowych zębach i stabilizują protezę w pożądanej pozycji. Są one polecane pacjentom, u których nie ma możliwości zastosowania implantów zębowych albo mostów protetycznych, ale zarazem mających zachowane zęby własne, na których można zamocować szkielet protezy.
proteza zębowa

Protetyka

Pozwala na odbudowę zębów uszkodzonych tak bardzo, że nie kwalifikują się do standardowego leczenia zachowawczego oraz uzupełnienie pojedynczych i mnogich braków zębowych. Dzięki temu można odzyskać możliwość normalnego spożywania posiłków, a także poprawić estetykę uśmiechu. Ujednolicenie koloru zębów, zamaskowanie trudnych do usunięcia przebarwień oraz uzupełnienie braków zębów sprawia, że pacjenci odzyskują dobre samopoczucie, pewność siebie i radość z życia!

Innowacyjne metody

W Baltic Ortho Clinic zapewniamy opiekę doświadczonego zespołu stomatologów oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta. Dysponujemy najnowocześniejszymi metodami i materiałami stomatologicznymi, dzięki czemu pomagamy nawet pacjentom z naprawdę trudnymi przypadkami. Nie czekaj i umów się na konsultacje – pomożemy Ci odzyskać piękny uśmiech!
recepcja kliniki Baltic Ortho Clinic