Zdjęcie pantomograficzne (panoramiczne) zębów

Zdjęcie pantomograficzne (panoramiczne) zębów

Zdjęcie pantomograficzne (panoramiczne) zębów

Zdjęcie pantomograficzne zębów to jedno z najczęściej wykonywanych badań diagnostycznych w gabinetach stomatologicznych. Pantomogram pozwala kompleksowo ocenić stan jamy ustnej, żuchwy oraz stawów skroniowo-żuchwowych pacjenta. Dzięki wykonaniu zdjęcia panoramicznego lekarz jest w stanie zbadać m.in. budowę korzeni zębów czy kierunek ich wyrzynania. Wskazaniem do wykonania pantomogramu jest m.in. zaawansowana próchnica oraz leczenie ortodontyczne, protetyczne i implantologiczne.

Jak wygląda RTG panoramiczny zębów w Baltic Ortho Clinic w Gdyni?

Wykonanie panoramicznego zdjęcia RTG zębów to zabieg, który jest bezbolesny. W Baltic Ortho Clinic w Gdyni pracujemy na nowoczesnym sprzęcie radiologicznym. Do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Pacjent nie musi być na czczo, ponieważ czas od spożycia ostatniego posiłku nie ma wpływu na rezultat badania. Zdjęcia pantomograficznego zębów co do zasady nie wykonuje się u pacjentek w ciąży, mając na uwadze ryzyko wynikające z narażenia płodu na działanie promieniowania X.

Dzięki panoramicznemu zdjęciu RTG lekarz jest w stanie wskazać, które miejsca wymagają leczenia, a także określić umiejscowienie zębów zatrzymanych i zidentyfikować ich wady rozwojowe. Na tej podstawie może dobrać najskuteczniejszą metodę leczenia.

Ile kosztuje zdjęcie pantomograficzne w Gdyni?

Koszt wykonania panoramicznego zdjęcia RTG zębów jest stały, niezależnie od problemu, z jakim pacjent zgłosił się do kliniki. Częstotliwość wykonywania pantomogramu jest uzależniona od indywidualnych potrzeb. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem badań radiologicznych w naszej klinice. Rejestracja na wizytę jest możliwa telefonicznie, mailowo lub osobiście w recepcji. 

WIZYTA W BALTIC ORTHO CLINIC​

Zapraszamy do Baltic Ortho Clinic – zgłoś się na konsultacje, a zespół naszych specjalistów pomoże Ci odzyskać pełną funkcjonalność i estetykę uśmiechu! 

recepcja kliniki Baltic Ortho Clinic