Implanty zębowe są najnowocześniejszą i najdoskonalszą metodą uzupełniania braków w naturalnym uzębieniu pacjenta. Są one bardzo trwałe, zapewniają doskonałe efekty funkcjonalne i estetyczne. Kompleksowe leczenie implantologiczne oferujemy pacjentom w naszej Baltic Ortho Clinic – umów się na konsultacje!
Brak nawet jednego zęba własnego jest problemem zarówno zdrowotnym, jak i estetycznym. Może to być przyczyna problemów ze spożywaniem posiłków – odgryzaniem i żuciem, co z kolei ma negatywny wpływ na funkcjonowanie układu pokarmowego. Luki zębowe powodują utratę stabilności zębów sąsiednich, ich rozchwianie oraz zmianę położenia. Dodatkowo, luki zębowe zaburzają estetykę uśmiechu, co może być przyczyną kompleksów i zaniżonej samooceny. Dlatego tak ważne jest, by uzupełniać braki w naturalnym uzębieniu – pozwala na to nowoczesna implantologia. Z kompleksowego leczenia implantologicznego skorzystać można w naszej Baltic Ortho Clinic.
Choć współczesna implantologia zapewnia doskonałe efekty funkcjonalne i estetyczne, trzeba mieć świadomość, że leczenie implantologiczne to wieloetapowy proces, na który potrzeba czasu. W Baltic Ortho Clinic oferujemy pacjentom kompleksową opiekę i plan leczenia dopasowany do indywidualnych potrzeb!
Wstępem do leczenia implantologicznego jest konsultacja ze specjalistą – lekarz przeprowadza podstawowe badanie jamy ustnej pacjenta, ocenia stan zdrowia zębów, w razie konieczności zleca leczenie zachowawcze – warto pamiętać, że przed wszczepieniem implantów należy wyleczyć ewentualne ubytki próchnicowe oraz stany zapalne przyzębia.
Kluczowym elementem kwalifikacji pacjenta do leczenia implantologicznego jest diagnostyka radiologiczna. Pozwala ona ocenić budowę kości w obrębie twarzoczaszki oraz jakość tkanki kostnej w okolicy planowanego wszczepu. Podstawowym badaniem radiologicznym przed leczeniem implantologicznym jest pantomograf (RTG pantomograficzne). Czasami dodatkowo zlecona może zostać tomografia komputerowa CBCT oraz densytometria kości.
Jeśli ilość i/lub jakość tkanki kostnej w miejscu planowanego wszczepu jest niewystarczająca (może tak się stać np. wtedy, gdy utrata zęba nastąpiła jakiś czas temu i doszło w tym miejscu do zaniku kostnego), można spróbować poprawić warunki kostne niezbędne do udanej implantacji. W Baltic Ortho Clinic wykonujemy to na dwa sposoby. Pierwszym jest zabieg augmentacji kości, czyli uzupełnienie ubytków w kościach żuchwy/szczęki pacjenta, drugim – podniesienie dna zatoki szczękowej, czyli wprowadzenie materiału kościozastępczego pod błonę śluzową wyściełającą zatokę szczękową.
Jeśli ilość/jakość tkanki kostnej jest odpowiednia lub po przeprowadzeniu zabiegu przygotowawczego, lekarz może przejść do zasadniczego etapu leczenia, czyli wszczepienia implantu. Zabieg przeprowadza się oczywiście w znieczuleniu – stomatolog nacina tkanki miękkie, lekko nawierca kość i „wkręca” w nią implant. Po zaopatrzeniu miejsca implantacji rozpoczyna się proces osteointegracji, czyli zrastania się implantu z kością. Zależnie od indywidualnych predyspozycji pacjenta, trwa to nawet do 3-4 miesięcy. W tym czasie pacjent użytkuje protezę tymczasową.
Po zrośnięciu się implantu z kością umieszcza się na nim łącznik, a następnie przeprowadza końcowy etap, czyli leczenie protetyczne. Zależnie od indywidualnych potrzeb pacjenta, może to być pojedyncza korona protetyczna, most protetyczny lub proteza na implantach.
Całość leczenia implantologicznego może trwać do sześciu miesięcy – doskonałe efekty wynagradzają jednak ten czas!
Implantologia to jeden z najdynamiczniej rozwijających się działów stomatologii, a implanty pozwalają w doskonały sposób zastępować utracone korzenie naturalnych zębów. Jakie korzyści niesie ze sobą leczenie implantologiczne dla pacjentów?
Przy pomocy implantów można uzupełniać braki zębowe powstałe m.in. na skutek urazów mechanicznych oraz zaawansowanej próchnicy. Zapraszamy do Baltic Ortho Clinic – zgłoś się na konsultacje, a zespół naszych specjalistów pomoże Ci odzyskać pełną funkcjonalność i estetykę uśmiechu!